All Strings Attached
12. 10. 2018, 20:00

All Strings Attached

Lucerna - Velký sál

Ólafur Arnalds, známý také jako člen multižánrového dua Kiasmos, vyráží po třech letech na turné pojmenované All strings attached.

Ve svém novém projektu „All Strings Attached“ si Arnalds pohrává s novým prvkem, který doposud ve své hudbě nevyužíval, a tím je generativní hudba. Poslední dva roky jeho tým vyvíjel tzv. self-playing klavír, který je zároveň kompozičním nástrojem i inovativním prvkem živého vystoupení. „Tyto dva speciální klavíry jsou pro mne součástí kreativního procesu, který mě nutí vyzkoušet nové a často překvapující věci. V živém vystoupení hrají právě oni stěžejní roli, a to zejména kvůli jejich generativnímu charakteru – když na ně hraji, pokaždé je to jiné, a každé vystoupení je tak jedinečné,“ doplňuje Arnalds.

Vystudovaný pianista Arnalds experimentoval s neoklasickou hudbou, elektronikou, popem i technem, skládá také filmovou hudbu, například k Hunger Games. Za muziku k britskému televiznímu seriálu Broadchurch obdržel cenu BAFTA. V roce 2016 vydal album Island Songs, které je spojené s různými místy na Islandu.