Robot Koch: Sphere
28. 04. 2020, 19:30

Robot Koch: Sphere

Planetárium Praha

Robot Koch vezme v unikátním audiovizuálním zážitku Sphere diváka na cestu do vesmíru.

Skladatel Robert Koch známý v hudebním světě jako Robot Koch je původem německý hudebník momentálně usazený v Los Angeles. Na scéně se pohybuje už od počátku tisíciletí. Nejprve se proslavil jako člen weird-popové skupiny Jahcoozi, sólo vydával na značkách Monkeytown Records, nebo Bpitch Control a remixoval Maxe Richtera nebo Norah Jones. Do Prahy přijíždí se svým nejnovějším projektem Sphere, unikátním audiovizuálním zážitkem vytvořeným speciálně pro projekční plátna planetárií. V tom pražském v Holešovicích se v rámci Spectaculare odehrají v úterý 28. dubna dokonce dvě projekce Sphere a to v 19:30 a 21:00 hodin.

Robot Koch spolu s grafikem Mickaelem Le Goffem zvou ve Sphere diváky na dechberoucí cestu blízkým i vzdáleným vesmírem, při níž sledujeme z blízka povrchy planet i výbuchy hvězd. Sphere je pohlcující zážitek, jehož nedílnou součástí je i Kochova hudba – drony, kyselinové syntezátorové plochy i elektronický tep tady mají za úkol vytvářet trochu tísnivou a zároveň osvobozující atmosféru volného kosmu. Ta vynikne obzvláště v 7.1 surround systému ozvučení planetária.

Sphere vyšlo v roce 2018 na Kochově vlastním labelu Trees and Cyborgs. Na rozdíl od předchozích desek tentokrát Koch nespolupracoval s žádnými vokalisty, ve dvou skladbách je nicméně slyšet jeho vlastní hlas. Audiovizuální projekt vznikal původně pro Zeiss Planetarium v Berlíně, odtud pak cestoval po celém světě a teď konečně dorazí v rámci festivalu Spectaculare i do Prahy. Vydejte se se Sphere na průzkum vesmíru, který je nám možná blíž, než si sami myslíme. Nakonec objevování kosmických dálav se nakonec i může proměnit v cestu za poznáním našeho vnitřního já.