Thinking Out Of The Box
06. 03. 2018, 18:00

Thinking Out Of The Box

+ Sinnan, Silhouette, Prokta
AVU

Atelier Intermedia 1 již třetím rokem spolupracuje se Spectaculare na výstavní části festivalu. Po Klementinu v roce prvním a ateliérech AVU se letos opět veřejnosti otevřou prostory Akademie výtvarných umění, konkrétně ateliér 8 a stylová posluchárna č. 6. Bar zajistí Klub AVU.

Výstava studentů doc. Mileny Dopitové tentokrát reflektuje podobnosti fungování firemního prostředí a obecné situace vzniku výstavního projektu pro Festival Spectaculare.

Název Thinking Out Of The Box (jako pojem vytržený z kontextu firemní sociologie) přímo odkazuje ke způsobu myšlení jednotlivce v kolektivu. „Aniž si to uvědomujeme, tak většinu času uvažujeme a řešíme v rámci ustáleného konceptu myšlenek, vzorců a postupů, které jsme v rámci prostředí převzali nebo které jsme si vytvořili (think inside of the box).
To nám pomáhá zvládnout většinu situací, přesto ale občas potřebujeme vystoupit z ustáleného pořádku a podívat se na problém novýma očima (think outside of the box).“

Kromě výstavy se veřejnosti otevře tentokrát i posluchárna číslo 6, kterou naplníme nekonvenční alternativní elektronikou. Pozvali jsme dva zástupce pražského techno podhoubí, kteří se velmi významnou měrou podepsali pod vitální kondici zdejší elektronické scény – zahrají Silhouette (Nite Vibes) a Sinnan (Polygon, Ankali). Různorodá fúze hudebních poloh a barev doplněná minimalistickou vizuální instalací – to vše zabaleno do pro party trochu neobvyklého prostředí posluchárny číslo 6 – už 6. března na pražské Akademii výtvarných umění.

Music & Atmo:
Sinnan (POLYGON)
Silhouette (Nite Vibes)
Prokta (Deep Beat Avantgarde)

Drinks: Klub AVU

Vstupné zdarma.