Thinking Out Of The Box
06. 03. 2018, 19:00

Thinking Out Of The Box

Sinnan, Silhouette, Prokta
AVU

Atelier Intermedia 1 již třetím rokem spolupracuje se Spectaculare na výstavní části festivalu. Po Klementinu v roce prvním a ateliérech Akademie se letos opět veřejnosti otevřou prostory AVU, konkrétně ateliéry 8 a 11.Bar zajistí Klub AVU.

Výstava studentů doc. Mileny Dopitové tentokrát reflektuje podobnosti fungování firemního prostředí a obecné situace vzniku výstavního projektu pro Festival Spectaculare.

„Občas potřebujeme vystoupit z ustáleného pořádku a podívat se tak na problém novýma očima („think outside of the box“).“

Název Thinking Out Of The Box (jako pojem vytržený z kontextu firemní sociologie) přímo odkazuje ke způsobu myšlení jednotlivce v kolektivu. „Aniž si to uvědomujeme, tak většinu času uvažujeme a řešíme v rámci ustáleného konceptu myšlenek, vzorců a postupů, které jsme v rámci prostředí převzali nebo které jsme si vytvořili (think inside of the box).
To nám pomáhá zvládnout většinu situací, přesto ale občas potřebujeme vystoupit z ustáleného pořádku a podívat se na problém novýma očima (think outside of the box).“